English
דף הבית| מאמרים| מי אנחנו| מתנדבים| תרומות| צור קשר  
חפש
הפורום המשפטי


 

אז אסור לדבר על ערבים שמטרידים מינית?

עינת קורמן סמנכ"לית הפורום
יד כסלו תשע"ז - 14/12/2016
אז אסור לדבר על ערבים שמטרידים מינית?

הטרדה מינית היא הטרדה מינית, אבל גם בפשע הזה יש סוגים שונים וביניהם הטרדה על רקע לאומני. חבל שהדיון החשוב בכנסת שהוקדש לנושא והובל על ידי תומא סלימאן, הפך למערבולת צעקות


הטרדות המיניות יש מגוון סוגים: פיזית, מילולית, בתוך המשפחה, במקומות העבודה, בצבא, גבר מטריד אישה, אישה מטרידה גבר וגם - הטרדות מיניות על רקע לאומני. 

אתמול התקיים דיון בוועדה לקידום מעמד האישה, אולי יותר נכון לומר שהיה ניסיון לקיים דיון, בנושא ההטרדות המיניות בערים מעורבות. העדויות שהיו אמורות להישמע היו של נשים יהודיות שעברו הטרדה מינית מתושבים ערבים בעיר מגוריהן. נושא חשוב, ללא ספק, רק מה? יו"ר הוועדה ומי שהייתה אמונה על הובלת הדיון, היא ח"כ עאידה תומא סלימאן מהרשימה המשותפת.

אז מה יהיו תוצאות הדיון החשוב הזה? העדויות לא נשמעו במלואן, הדיון הוסט מהטרדות על רקע לאומני להטרדות מיניות באופן כללי, נזרקו המילים פאשיסטית, גזענית, שואה, והיו הרבה מאוד צעקות. 

מכל בחינה שהיא הדיון היה ביזיון לכנסת וביזוי הנשים שהגיעו באומץ רב להשמיע את עדותן בפני חברי הוועדה. יו"ר הוועדה, עם כל הרצון לגלות סימפתיה לנושא; אפשרה לח"כים ללהג ולהאשים בפאשיזם את ח"כ מלינובסקי, יוזמת הדיון; גזלה דקות דיבור יקרות מאלו שהגיעו במיוחד כדי להעיד בפני הוועדה, והסיטה את הדיון כל הזמן מהנושא הלאומני. 

הטרדה מינית היא הטרדה מינית, לא משנה איך נסתכל עליה. אבל גם בפשע הזה יש סוגים שונים וביניהם הטרדה על רקע לאומני. כשאמא של ילדה בת 14 מספרת על מעשה מגונה הגובל בניסיון אונס של נער ערבי כלפי בתה, כשתוך כדי הפשע הוא אומר שזה בגלל שהיא "יהודיה" – זה פשע מיני על רקע לאומני. זה טרור לכל דבר. בשבועות האחרונים נוכחנו לדעת שטרור הוא לא רק סכינים או אבנים נזרקות אלא גם הצתות. מה שונות ההטרדות מההצתות? 

בעוד שהמשטרה טורחת לחקור הטרדות מיניות בצבא וגם לספר לנו על זה בתקשורת, אין טיפול מספיק במקרי ההטרדה הלאומנית. רק לאחר התערבות של ועד הורים בבית ספר הגובל בשכונה ערבית הוצבו שני שוטרים סביב בית הספר. אבל ההטרדות ממשיכות 300 מטר משם בתחנת האוטובוס וזה כבר לא מטופל. 

נפגעות רבות כבר לא מתלוננות במשטרה כי הן יודעות שהתיקים שלהן ייקברו תחת ערימה של תלונות, וכי ההטרדות קורות מדי יום ואפילו כמה פעמים ביום. התלמידות לא חשבו בכלל להתלונן כי מבחינתן זה כבר שגרה. אולי בשל כך טענה נציגת המשטרה כי דווקא יש ירידה בכמות התלונות, אבל היא לא שאלה את עצמה מדוע. 
הדיון המביש בכנסת הוכיח שיש השתקה בנושא ההטרדות המיניות על רקע לאומני: גם במגזר הערבי, גם בכנסת, גם במשטרה. ודווקא מי שאינן שותקות הן הנפגעות, אך יש מי ששומע? 

למאמרים נוספים

יש פתרון לכל מתיישב?!

עינת קורמן
יח אב תשע"ו - 22/08/2016
יש פתרון לכל מתיישב?!

11 שנה לגירוש קטיף – הגיע הזמן לעמוד בהתחייבויות


לשמור על אתר כף הרגל

משה אייל
יד אב תשע"ו - 18/08/2016
לשמור על אתר כף הרגל

משה אייל מתריע מהקמת אתר פסולת בשטח C לשימושם של ערבים משטחי A ו B אבל לא ליהודים. מישהו יודע איך זה נשמע בגרמנית?


חוק נציבות הביקורת - לא מושלם אבל צריך לעבור

עינת קורמן – סמנכ״לית הפורום המשפטי למען ישראל
כז תמוז תשע"ו - 02/08/2016
חוק נציבות הביקורת - לא מושלם אבל צריך לעבור

למרות שעל שולחן הכנסת מונח חוק בגרסה מרוככת מאוד, עם פגמים רבים, ישנה חשיבות ראשונה במעלה להעבירו בהקדם האפשרי


68 שנות מדינה יהודית ודמוקרטית

עינת קורמן סמנכל"ית הפורום המשפטי
ב אייר תשע"ו - 10/05/2016
68 שנות מדינה יהודית ודמוקרטית

השבוע נציין 68 שנים לתקומת מדינת ישראל, והשנה יותר מתמיד מורגשת הזיקה בין פעילותנו בפורום המשפטי למען ישראל לבין עקרונותיה של מדינת ישראל כמדינה יהו...


פורום משפטי למען ישראל (ע"ר) 58-044-212-7 ת"ד 7442 ירושלים 9107302 טל' 02-5022202 פקס 02-5022844 דוא"ל: office@haforum.org.il
תיכנות: מיכאל פלוטניצקי עיצוב אתרים : נרינסקי © כל הזכויות שמורות לפורום המשפטי